Koklear İmplant Cihazları

Bir koklear implant (Kİ) sistemi, ileriden çok ileri dereceye kadar sensörinöral işitme kaybı olan bireyler için işitme duyusunu geri kazandırmaya yardımcı olur. Bu tür işitme kaybı olan bireyler için işitme cihazları çok az fayda sağlar veya hiç fayda sağlamaz.

Koklear implant, bir duyunun yerini alabilen yegane tıbbi cihazdır. İç kulağın işlevini yitiren kısımlarını baypas ederek çalışır ve kokleadaki sinir liflerine doğrudan elektriksel uyarım sağlar.

Koklear implantın nasıl çalıştığını izleyin

Ki Nasıl Çalışır?

Elektrot Yerleştirme

Ahmet – Ki Kullanıcısı

Zeynep – Ki Kullanıcısı

Poyraz – Ki Kullanıcısı

Ada – Ki Kullanıcısı


Bonebridge

Dünyanın ilk Aktif Kemik İletimli İmplantı

Dünyanın ilk aktif kemik iletimli implant sistemi olan BONEBRIDGE, orta kulak operasyonu veya şekil bozuklukları sonucu kalıcı işitme kaybı yaşayan ya da genel olarak iletim tipi veya mikst tip işitme kaybı yaşayan bireyler için etkin bir çözümdür. Ayrıca, tek kulakta işitme kaybı olan bireyler için de kullanılabilecek bir seçenektir.

İletim tipi veya mikst tip işitme kaybında, ses dış ve orta kulaktan normal bir şekilde geçerek iç kulağa ulaşamaz. BONEBRIDGE sayesinde, ses dalgaları kemik iletimi aracılığıyla doğrudan iç kulağa iletilir ve burada doğal ses olarak işlenir. BONEBRIDGE, gün boyu ideal işitme performansını sağlarken dışarıdan göze çarpmaz.

BONEBRIDGE’in nasıl çalıştığını açıklayan videoyu izleyin

Vibrant Soundbridge

Orta kulak implantlarında yeni standart

Benzersiz bir orta kulak implant sistemi olan SOUNDBRIDGE, geleneksel işitme cihazlarından yeterli verim alamayan veya bunları tıbbi nedenlerden dolayı kullanamayan kişilere işitme dünyasının kapılarını açtı. Orta kulak ameliyatı sonrası veya kronik kulak kanalı iltihabı (örn. dış kulak iltihabı) nedeniyle işitme cihazı takılamadığında, kalıcı işitme kaybı sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. SOUNDBRIDGE, iletim tipi veya mikst tip işitme kaybının yanı sıra hafiften ileri dereceye sensörinöral işitme kaybı için etkili bir çözüm olabilir.

Yalnızca kulak kanalına giren sesleri yükseltebilen işitme cihazının aksine, SOUNDBRIDGE ortamdan gelen sinyalleri mekanik titreşimlere dönüştürür. Bu mekanik enerji doğrudan orta kulak yapılarını stimüle eder ve çok tiz tonların bile mükemmel şekilde algılanmasını sağlar


SOUNDBRIDGE nasıl çalışır:

  • Sesler, ses işlemcisinin mikrofonuyla alınır.
  • Ses işlemcisi sesi elektrik sinyallerine dönüştürür.
  • Bu sinyaller ciltten geçerek implante edilen parçaya iletilir.
  • İmplant sinyalleri FMT’ye (Titreşim Yayan Aktarıcı) iletilir.
  • FMT, sinyali bir orta kulak yapısını (örneğin orta kulak kemikçiğini) uyarıp titreşmesine neden olan mekanik titreşimlere dönüştürür.
  • Bu titreşimler daha sonra sesi iç kulağa iletirler; oradan da beyine aktarılıp ses olarak algılanır.
SOUNDBRIDGE’in nasıl çalıştığını açıklayan videoyu izleyin

ADHEAR

ADHEAR kemik iletimli işitme konseptine devrim getiren yeni bir sistemdir

Yapıştırın. Basın. İşitin.

Artık tam da aradığınız işitme çözümüne kavuşabilirsiniz.

ADHEAR. Devrim niteliğindeki bu yeni kemik iletimli sistem, iletim tipi işitme kaybı olan kişiler için zahmetsiz bir tedavi seçeneğidir. Sistem ameliyat gerektirmez ve size performansı, kolay kullanımı ve yüksek işitme konforuyla rahat bir soluk aldıracaktır.

Alex’le tanışın. Alex sade bir yaşamdan hoşlanıyor. ADHEAR’i seçerek her gün işitebilmesini sağlayacak basit ve etkili bir yolu tercih etti. Alex’in küçük kızı Emma’dan aldığı tüyolarla hayatını daha da kolaylaştırmayı öğrendiği videoyu izleyin.

ADHEAR size çok şey sunabilir

ADHEAR zahmetsizdir

ADHEAR, ameliyatsız kullanılmaya müsait ve takar takmaz daha iyi işitmenize olanak sağlayan, cerrahi olmayan bir işitme çözümüdür. Kemik iletimli işitmenin nasıl bir şey olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey işitme uzmanınızla iletişime geçmek ve ADHEAR’i denemektir. Sistemin basitliği bunu mümkün kılar. Sadece üç aşamada işitmeye başlarsınız: Yapıştırın. Basın. İşitin. İşitme uzmanınız deneme seçenekleriniz hakkında size daha fazla bilgi verebilir.

ADHEAR sistemini kullanarak işitmek kolaydır ve cihazın kullanımıysa hiç beklemediğiniz kadar basittir. Sistemi takmak, pilini değiştirmek veya bir program seçmek çocuk oyuncağıdır. Uygulama videolarımızı izleyerek kendi gözlerinizle görün:

ADHEAR’I konumlandırın
Harici sistemlere bağlanın
Pili değiştirin
ADHEAR’ınızı kişiselleştirin

ADHEAR naziktir

ADHEAR cilde basınç uygulamayan tek implante edilmeyen kemik iletimli cihazdır ve bu yüzden takılması son derece rahattır.

Ses dalgaları kulağın arkasındaki cilt üzerine yerleştirilen yapışkan adaptör üzerinden kemiğe aktarılır.

Yapışkan adaptör çok hafiftir ve neredeyse hiç belli olmaz. Videoyu izleyerek ADHEAR’in nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin.