Beltone Legend

Mükemmel uyum Kişiselleştirilmiş işitme

Kişiselleştirilmiş işitmenin yeni düzeyi

İnsanların karakterleri gibi işitmeleri de kendine özgüdür. Yaşam tarzımız, fiziksel ihtiyaçlarımız ve kişisel zevklerimiz birbirinden tamamen farklı olabilir. Neyin ergonomik ve estetik açıdan uygun olduğu konusunda farklı algılarımız vardır. Çevremizdeki her şeyi kendi algımıza göre deneyimleriz. Dolayısıyla işitmek de bireysel bir iştir: Ve bir işitme cihazında aradığımız özellikler farklı olabilir.

Beltone Legend, farklı bireylerin farklı ihtiyaçlarına piyasadaki herhangi bir işitme cihazından daha iyi hizmet eden bir tasarımdır. Diğer işitme cihazları kullanıcılarının sadece bir kısmının ihtiyacını karşılayabilirken, en fazla çözüm ve seçeneği Beltone Legend sağlıyor. Böylece kullanıcının taviz vermesine gerek kalmıyor. Personal Sound

IDTM özelliği ile, Legend’ın odağında süper ses kalitesi ve konuşma algısı var. İşitme ortamına adapte olabilme, akıllı işitme ve tasarım gibi diğer özellikler de kullanıcıya daha fazlasını sağlıyor.

iPhone uyumluluğu sayesinde kullanıcılar iPhone, iPad ve iTouch’larından doğrudan işitme cihazına müzik ve ses aktarabilir. HearPlus uygulamasını iPhone, iPad, iTouch ya da belirli AnroidTM telefonlara yükleyerek bunlar üzerinden Beltone Legend işitme cihazlarını kontrol edebilirler.* Legend’ın teknik tasarım özellikleri fiziğine de yansır: zarif, dayanıklı ve göze çarpmayan tasarımıyla her türlü yaşam tarzına mükemmel uyum sağlar.

Mükemmel ses seçimi

Kulaklarmız sese her zaman açıktır: insan sesi, zil sesi veya bizim için gerekli bilgi taşıyan ya da tehlikeye karşı uyaran herhangi bir sesi dinleriz. Dinlemede seçiciyizdir. Beynimiz kulaklarımıza ulaşan seslerin şiddetini ve geldiği yönleri karşılaştırarak ses çevremizi üç boyutlu olarak anlamamızı doğal olarak sağlar. Eğer incelikle çalışan bu sistemi, kulak arkasına oturan geleneksel işitme cihazlarıyla telafi etmeye çalışırsak, uzaysal farkındalık (yer-yön algısı) kısmen kaybolur. Diğer işitme cihazları ya iki kulağımızdaki amplifikasyonu eşit düzeye getirir ya da sesi uzaysal gerçeklikten uzak biçimde yükseltir. Gerçek bir binaural amplifikasyon stratejisi olmadan, çevremizdeki sesleri gerçek anlamıyla ayırt etme yetisinden yoksun kalırız.

Daha da doğal işitme

Beltone Legend, doğal işitmenin değerli özelliklerini telafi etmeye çığır açan bu iki yenilikle yardımcı oluyor: Personal Sound IDTM ve Personal Sound ID ile CrossLink Direksiyonalite.

Personal Sound IDTM, Cross Ear Compression ile, ses sinyali bir kulağa diğerinden daha yakın olduğunda, kullanıcının kulakları arasındaki doğal ses düzeyi farklılıklarını telafi etmeye yardımcı olur. Çevrelerinin zengin bir işitsel görüntüsünü sunar. Personal Sound IDTM kulağın sesi doğal toplama ve işlemleme biçimini taklit etmek için Pinna Restoration teknolojisini kullanır. Dinleyiciler sesin kaynağını duyup, arka plan gürültüsü ile asıl dinlemek istedikleri şeyi ayırt edebilir. Sözün özü; Personal Sound ID, hangi seslerin önemli olduğuna işitme cihazı yerine dinleyicinin karar vermesi için en iyi durumu yaratır.

Personal Sound ID ile CrossLink Direksiyonalite daha da iyi dinleme kalitesi ve yönlülük sağlar. CrossLink Direksiyonalite, cihazın ses çevresini sürekli tarayarak yönlülük ayarlarını otomatik olarak yapmasını sağlar. Personal Sound ID’nin Pinna Restoration ve Cross Ear Compression özelliklerinden faydalanarak, daha iyi konuşma algısı sağlar ve sesin nereden geldiğini anlamaya yardımcı olur. Personal Sound ID ile CrossLink Direksiyonalite, dinleme deneyimini zenginleştiren ambians seslerini kaybetmeden konuşma seslerine odaklanmayı sağlar.

Bu binaural strateji sayesinde bir arkadaşın sözlerine odaklanmak da, odağı alarm sesi ya da imdat çağrısına çevirmek de tekrar kolay hale gelir.

Her yaşam tarzına uyum

Beltone Legend işitme cihazları fonksiyonlarını, kulanıcısına ve onun kendine has yaşama ve dinleme şekline kaliteden ödün vermeden adapte olabilir. Bu uyum sağlayabilme becerisini, sektördeki en akıllı ürün özelliklerinin, entegre yazılım ve ürün tasarımında birlikte çalışabilmesine borçludur.

Akıllı Kazanç ProTM

İşitme cihazı işitilen ortamda bir değişiklik tespit ettiğinde otomatik olarak kazancı artırır veya azaltır. Böylelikle kullanıcı sürekli ayarları değiştirmek zorunda kalmaz. Akıllı Kazanç ProTM kazancı ve arka plan gürültüsü seviyelerini optimum düzeye getirerek kullanıcının her türlü gürültülü ve kalabalık ortama korkusuzca girmesine olanak tanır. Kullanıcı en sakin ortamlarda kısık sesli konuşmaları da rahatça dinleyebilir. Dinleme deneyimi her iki şekilde de mükemmeldir.

Feedback SiliciTM ile Islık KesiciTM

Bu özellik, Feedback’i saptayarak Beltone Legend işitme cihazının amplifiye ettiği ses sinyalinden çıkarır, üstelik ses kalitesinden de taviz vermez. Feedback kalibrasyonunda ortalama +18dB’e kadar kazanç sağlayabilir. Bu da daha önce feedback’in engel olduğu fittinglerin yapılmasını sağlar. Farklı durumlar için kaliteden ödün vermeyen farklı kazanç ayarlamaları seçilebilir.

İki Cihaz Arası Senkronizasyon

Kullanıcının işitsel çevresindeki değişikliklere karşı hep tetiktedir ve bir ortamdan başka ortama geçildiğinde her iki cihazda da yumuşak bir ayar geçişi yapar. Kapalı bir oda gibi sessiz bir yerden, parti gibi gürültülü ortamlara kullanıcı güvenle, rahatsızlık duymayarak girebilir. Ayrıca bir cihazdaki program ve ses şiddeti değişikliklerini otomatik olarak diğer cihazda da uygular. Kullanıcının diğer cihazını da elle ayarlamasına gerek kalmaz.

Ses DeğiştiriciTM

Duyulması genellikle en zor olan yüksek frekanslı seslerin duyulmasını sağlar. Bu özellik, ses sinyalini daha işitilebilir frekanslara kaydırarak ses spektrumunun tamamını algılama ve başkalarının duyabildiklerini duyma zevkini yaşatır.

Senkronize KazançTM

İlk kez işitme cihazı kullanacak kişilerin başlarda yüksek sesten rahatsız olmaması için, kazanç ayarlamalarına daha kolay alışmalarını sağlar. Kazançtaki değişiklik yavaş yavaş gerçekleştirilebilir, kullanıcının tercihine göre bu süreç hızlandırılabilir ya da yavaşlatılabilir Son araştırmamız, bu yaklaşımın konuşma seslerini doğru tanımaya faydası olduğunu göstermektedir. Tecrübeli Beltone Legend kullanıcıları bile Senkronize KazançTM’ın bir ayardan diğerine geçişlerinde yardımını görebilir.

En popüler aygıtlarla kişisel kontrol

Günümüzde toplum olarak tüketici elektroniği ürünlerine fazlasıyla bel bağladığımız için işitme cihazlarında da mobil uyum olmasını bekliyoruz. Beltone Legend işitme cihazları bu entegrasyon özelliğine sahip. En popüler aygıtlarla basit ve pürüzsüz biçimde çalışmak için tasarlanan Legend, kullanıcısına tam uyum ve kişisel kontrol olanağı tanıyor.

Doğrudan ses akışıyla kişiselleştirme

iPhone uyumu sayesinde kullanıcılar iPhone, iPad ya da iPod touch’larından işitme cihazlarına, ek bir adaptöre ihtiyaç duymadan ses akışı sağlayabilirler. Bu sağlam ve kablosuz teknolojiyle telefon görüşmeleri yapabilir, en sevdikleri müzikleri dinleyebilir, FaceTime® aracılığıyla sosyalleşebilir ya da GPS yön talimatlarını dinleyebilirler. Bu fonksiyon Apple cihazlarının en yeni iOS’inde bulunduğu için, kullanıma hazır durumdadır. iPhone uyumlu Beltone Legend işitme cihazları bu anlamda tıpkı en son teknoloji kablosuz kulaklıklar gibidir.

Zahmetsiz kontrol için ücretsiz HearPlusTM uygulaması

Ücretsiz Beltone HearPlus uygulaması, işitme cihazı kullanıcıları için türünün en gelişmişidir. Mobil cihazdan işitme cihazını fark edilmeden ve kolayca kontrol etmeyi sağlar. Boyunda başka herhangi bir ek aygıta gerek yoktur. Bu uygulamayı indirdiklerinde kullanıcılar işitme cihazlarını doğrudan iPhone, iPad, iPod touch ya da en popüler Android telefonları aracılığıyla kolayca kontrol edebilirler. Mesaj yazmak ya da hava durumuna bakmak kadar basittir. Zaten dışarıdan da tıpkı bu işleri yapıyor görünürler.

Tüm bu avantajlar ve daha fazlası!

İşitme cihazı kullanıcıları için türünün en gelişmiş uygulaması olan HearPlus’ın fonksiyonları birçok fayda sağlıyor. Yeni ayarlanabilir gürültü azaltımı, konuşmaya odaklanma ve rüzgar gürültüsü azaltma gibi özelliklerle, işitme cihazını kontrol etmenin en kolay ve fark edilmeyen yolu. My Places özelliği ise ayarların sık girilen ses ortamlarına hızlıca uyum sağlamasını sağlar. HearPlus uygulaması işitme cihazı pilinin seviyesini de gösterir ve “Finder” ile nerede olduğu bulunamayan Beltone Legend işitme cihazının yerini bulmayı sağlayabilir.

Beltone HearPlus uygulaması kullanıcıların doğrudan iPhone, iPad iPod touch ve en popüler Android telefonları üzerinden ses şiddetini ve programları değiştirmesini sağlar.

Mükemmel kablosuz aksesuarlar

Beltone Doğrudan 2.4 GHz aksesuarlar

Beltone, kullanıcıları alıştıkları tüm iletişim ve eğlence teknolojilerine bağlı tutar. Bunun bir yolu iPhone uyumluluğu, diğeri de Beltone’un kendi 2.4 GHz kablosuz aksesuarlarıdır. Beltone, Legend işitme cihazları için çeşitli Direct LineTM kablosuz aksesuar seçenekleri sunmaktadır.

Direct LineTM serisi bu aksesuarları içerir:

Beltone Doğrudan Telefon Bağlantısı 2, Beltone Doğrudan Uzaktan Kumanda 2, Beltone Doğrudan Televizyon Bağlantısı 2, Beltone Doğrudan Kişisel Ses Bağlantısı (myPAL). Bunlar, çevresiyle iletişimde kalmak isteyen günümüz kullanıcısının tüm beklentilerini karşılayabilir.

Beltone Doğrudan Telefon Bağlantısı 2

Telefon görüşmelerini doğrudan işitme cihazlarında duymayı sağlayarak çağrıları eller serbest biçimde cevaplamalarına olanak sağlar.

Beltone Doğrudan Uzaktan Kumanda 2

İki işitme cihazında ses şiddetini ayarlamaya, program değiştirmeye ve kablosuz bağlanılan televizyon, bilgisayar ya da stereo sistem arasında geçiş yapmaya ve bunların sesini ayarlamaya imkan tanır. Büyük ekranı ve kontrol tuşları sayesinde kullanımı kolaydır.

Beltone Doğrudan Televizyon Bağlantısı 2

Televizyondan gelen yüksek kaliteli stereo sesi doğrudan Beltone Legend işitme cihazlarına aktarır. Ayrıca müzik seti ve bilgisayarlarla da kullanılır ve Dolby DigitalTM dönüştürme özelliği sayesinde neredeyse tüm televizyonlarla uyumludur.

Beltone Doğrudan Kişisel Ses Bağlantısı (myPAL)

Küçük ve taşınabilir bir mikrofon olan myPAL, net duyulmak isteyen konuşan kişinin, televizyonun ya da başka bir ses kaynağının yakınına yerleştirilir. Topladığı sesleri doğrudan işitme cihazlarına aktararak mesafe ve arka plan gürültüsünün yarattığı anlama zorluğunu ortadan kaldırır.

Herkes için bir çözüm

İşitme kaybı çok farklı nedenlerden kaynaklanabilir ve birçok türü vardır. Bunlar günümüzün farklı iş ve yaşam tarzları ile bir araya geldiğinde ise çok farklı ihtiyaçlar ortaya çıkar. Beltone Legend en farklı ihtiyaçlara bile uyum sağlayabilen bir işitme cihazı ailesi olarak, herkese özel bir çözüm sunarak farkını ortaya koyuyor.

Göze çarpmayan tasarım

Beltone Legend işitme cihazları göze çarpmayacak biçimde tasarlanmıştır. Küçük ve şık tasarımlı yeni SureFitTM hoparlörleri kulağa eşsiz bir uyumla oturur. Yeni metalik yüzeyi sağlamlığı artırarak zamanla renk atmasını engeller. İşitme cihazı kullanıcıları için cihazın fark edilmemesi çok önemli olduğu için, Beltone Legend’ın yeni dome’ları soluk renkli tasarlanmıştır. Bu sayede kulak kanalının içinde neredeyse gözden kaybolurlar ve ancak çok dikkatle bakıldığında dışarıdan görülürler.

Her yerde rahatlık ve güven

Beltone Legend işitme cihazlarının dayanıklılığı neredeyse rakipsizdir. Günlük kullanıma uygun tasarlandıkları için hem sakin iç mekan aktivitelerinin hem de zorlu hava şartları ve hareketli sporların altından kalkabilirler. Birçok küçük akıllı ayrıntı sayesinde, her yerde güvenle ve rahatlıkla kullanılabilir. Geniş bir sıcaklık aralığında çalışabilir. Hem içi hem de dışı HPF80 NanoBlock kaplama ile kaplandığı için yüzeyi temiz ve kuru kalır. Rüzgar Gürültüsü Azaltma özelliği de dışarıda rüzgarlı havada zaman geçiren kullanıcılar için rahatsız edici rüzgar gürültüsünü ortadan kaldırır.

Renk Seçenekleri

Beltone Legend farklı renk seçeneklerine sahiptir. Kulak arkası (BTE), hoparlör kanal içinde ve custom modellerde de cilt tonlarına uygun farklı renkler vardır.

Beltone Legend Hoparlör Kanal İçinde (RIE) ve BTE renkleri

 

Siyah

Açık Gri

Beltone Mavisi

Antrasit

Gümüş

Kahverengi

Bej

Gri

Beyaz

Hızlı, kolay, güvenilir fittings

İşitme cihazı fittingleri esnasında, kullanıcılar aldıkları hizmetin hızı ve verimliliğine doğal olarak önem verir. Ancak uzmanla anlamlı bir etkileşime girebiliyor olmak da onlar için bir o kadar değerlidir. Beltone’un fitting teknolojisi, uzmanın fittingden çok kullanıcının kendisine odaklanmasına izin verecek kadar gelişmiştir.

Beltone Legend işitme cihazlarını ayarlamak hızlı, kolay ve güvenilir bir işlemdir. Çünkü Beltone Solus Pro 1.8 yazılımı sektörün ilk gerçek anlamda kablosuz fittingini yapmaya olanak tanıyor. Beltone Airlink aracılığıyla kullanılan kablosuz arayüz, uzmana Beltone Legend işitme cihazını Solus Pro’ya kablosuz olarak bağlama imkanı sağlıyor.

Solus Pro 1.8, hem uzmanın hem de kullanıcıların fitting deneyimini geliştirmek için bu yeni özelliklere sahip:

  • Varsayılan Çevresel Program Tercihi, fittinglerde kullanılan varsayılan çevreleri kişiselleştirmeyi sağlar.
  • Tinnitus Breaker Pro / Nature Sounds, tinnitusu olan kullanıcıların çınlamaları için rahatlatıcı ses seçenekleri sağlar.
  • MFi/Mikrofon Ses Dengesi; iPod, iPad ya da iPod touch’tan gelen ses sinyalinin ve işitme cihazı mikrofonlarının ses şiddetini rahat düzeye getirmeye yarar .